• BDO i kancelaria Łatała i Wspólnicy łączą siły

BDO i kancelaria Łatała i Wspólnicy łączą siły

18 listopada 2016

Kancelaria prawna Łatała i Wspólnicy przystąpiła, jako firma stowarzyszona do międzynarodowej sieci BDO. Kancelaria będzie występować od tej pory pod firmą BDO Legal Łatała i Wspólnicy sp.k. oraz używać logo BDO Legal. Stowarzyszenie kancelarii z siecią BDO pozwoli na zwiększenie zakresu usług świadczonych przez obie firmy oraz wzbogacenie oferty o nowe wspólne produkty dla Klientów.

BDO Legal Łatała i Wspólnicy sp.k.  prowadzi obsługę prawną we wszystkich sektorach gospodarki dla Klientów działających zarówno w Polsce, jak i za granicą.  Zespół kancelarii liczy 30 osób w tym radców prawnych, adwokatów, doktorantów i doktorów nauk prawnych, prawników.

- Wspólna wiedza ekspercka oraz bogate, ponad 20-letnie doświadczenie obu firm pozwolą na zaoferowanie Klientom kompleksowych usług na najwyższym poziomie. Będziemy również wspólnie tworzyć nowe produkty, , o które już dziś pytają nas Klienci - mówi Wiesław Łatała, Partner Zarządzający BDO Legal.

Z kolei Prezes BDO dr André Helin podkreśla, że BDO od zawsze stawia na rozwój. Poszerzanie wachlarza usług ma być odpowiedzią na potrzeby Klientów.

- Jestem pewien, że BDO Legal pozwoli na kompleksową obsługę prowadzonych przez nas projektów. Dołączyli do nas doświadczeni prawnicy i praktycy. Sieć BDO dodatkowo daje możliwości współpracy międzynarodowej. W dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej, gdzie granice nie mają znaczenia dla biznesu, dostęp Klienta do obsługi prawnej praktycznie na każdym rynku, na którym zechce działać to komfort i wygoda, ale także pewność w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na tym nam właśnie zależy: Klient wybierając BDO Legal ma mieć pewność, że ma dobrą opiekę - dodaje Andre Helin.

Również Dorota Szlachetko-Reiter, Partner Zarządzający  BDO Legal potwierdza, że stowarzyszenie kancelarii Łatała i Wspólnicy z siecią BDO to wartość nie tylko dla obu firm, ale przede wszystkim dla Klientów, którzy już od pewnego czasu oczekiwali bardziej kompleksowej obsługi.

BDO Legal świadczy usługi prawne dla biznesu, zapewniając wsparcie eksperckie w zakresie kilkunastu dziedzin prawa. Kancelaria koncentruje się głównie na obsłudze prawnej podmiotów działających na rynku kapitałowym, transakcjach fuzji i przejęć (M&A), doradztwie korporacyjnym, procesach legal due diligence, nieruchomościach, energetyce oraz postępowaniach sądowych.

Sieciowy charakter BDO Legal pozwala na realizację najbardziej skomplikowanych zleceń o charakterze międzynarodowym, a także na wykorzystanie wiedzy i doświadczenia zagranicznych prawników dla celów doradztwa w niestandardowych projektach na rynku polskim.

 

O BDO

BDO to międzynarodowa firma konsultingowa, która na polskim rynku działa od 25 lat. Posiada swoje biura w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie zatrudnia konsultantów i ekspertów, w tym ponad 20 biegłych rewidentów, a także kilkunastu doradców podatkowych i radców prawnych.
Świadczy usługi w zakresie: audytu i rachunkowości, doradztwa podatkowego i prawnego, doradztwa finansowego, Business Services & Outsourcing. Posiada również dynamicznie rozwijający się dział szkoleń, z którego rocznie korzysta 10 tys. osób.

Klientami BDO są przede wszystkim podmioty z „Listy 500” największych przedsiębiorstw polskiej gospodarki notowanych w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, a także średnie firmy polskie i międzynarodowe, firmy rodzinne, spółki giełdowe oraz instytucje finansowe.

 

O BDO Legal Łatała i Wspólnicy sp.k.

Kancelaria Łatała i Wspólnicy od ponad 20 lat świadczy kompleksową obsługę prawną na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych.

Uczestniczyliśmy w procesie powstania i rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz w transformacji polskiej gospodarki i legislacji. Rozwijaliśmy się wraz z naszymi Klientami by obecnie oferować nowoczesne, dopasowane do realiów biznesowych usługi.  e.

Mając świadomość, że bezpieczeństwo prawne to klucz do sukcesu każdej firmy, kancelaria dostarcza skutecznych i co najważniejsze – „szytych na miarę” - rozwiązań, które ten sukces pozwolą osiągnąć.

 

Po ostatnich zmianach organizacyjnych BDO zatrudnia w Polsce blisko 350 osób.