• Realizacja Projektu Jaworzno III 910 MW przez klienta BDO Legal E003B7, spółkę zależną od RAFAKO S.A.

    – z wizytą na budowie

Realizacja Projektu Jaworzno III 910 MW przez klienta BDO Legal RAFAKO S.A. – z wizytą na budowie

04 maja 2017

25 kwietnia br. przedstawiciele BDO Legal mieli przyjemność gościć na terenie budowy bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, gdzie trwają zaawansowane prace budowlano-montażowe realizowane przez wieloletniego klienta kancelarii E003B7 sp. z o.o. spółkę zależną od spółki giełdowej Rafako S.A.

Dla RAFAKO S.A. spółki publicznej z siedzibą w Raciborzu,  wiodącego producenta kotłów parowych i wodnych dla energetyki, od wielu lat świadczymy doradztwo prawne. Między innymi reprezentowaliśmy spółkę w procesach o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie elektrowni/elektrociepłowni na terenie całej Polski.

Obecnie świadczymy dla RAFAKO S.A. doradztwo prawne w zakresie całego procesu realizacji kontraktu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III, o wartości  5,5 mld zł.

Przedmiotem podpisanego 17 kwietnia 2014 roku kontraktu z firmą Nowe Jaworzno Grupa TAURON Sp. z o.o. jest zaprojektowanie i wykonanie w formule „pod klucz” bloku energetycznego o mocy 910 MWe brutto na parametry nadkrytyczne.

Obecnie inwestycja jest na półmetku, planowany termin zakończenia prac to  listopad 2019 roku.

Wiesław Łatała Partner Zarządzający BDO Legal


Plac budowy bloku energetycznego 910 MWe w Jaworznie - Q2 2017r.

Docelowa wysokość nowej chłodni kominowej to 181 metrów.